Domowe sposoby

Zatkany zlew, na pewno nie zalicza się do zbyt przyjemnych sytuacji. Jednak nie powinniśmy panikować, a na początku spróbować uporać się z tym problemem samodzielnie.
Pierwszym sposobem, jaki możemy wypróbować, jest wykorzystanie odpowiedniego detergentu, przeznaczonymi właśnie do tego typu przypadków. Najczęściej środki chemiczne występują w postaci granulek, płynu bądź żelu. Należy zastosować odpowiednią ilość, która została opisana na opakowaniu. Już po kilkunastu minutach od zastosowania środka, powinno być możliwe puszczenie wody, wraz ze swobodnym odpływem.
Jeżeli jednak takie rozwiązanie nadal nie przyniosło oczekiwanego skutku, wtedy warto spróbować przeczyścić syfon. Tak jak w pierwszym kroku, również w tym, należy koniecznie mieć grube, gumowe rękawice. Wyjęcie syfonu, może nie będzie zbyt przyjemną czynnością, ale właśnie dzięki niej można udrożnić zlew. Po tym wykonaniu tych czynności zlew powinien zostać udrożniony.

Wezwij hydraulika

Czasami nie jesteśmy w stanie samodzielnie poradzić sobie z problemem. Często również nie mamy w ogóle czasu na borykanie się z takimi problemami. Wtedy zawsze można skorzystać z pomocy doświadczonych hydraulików. Dzięki odpowiednim przyrządom, a także dużemu doświadczeniu, już po kilku chwilach kłopot z zatkanym zlewem, na pewno pójdzie w niepamięć.

Pamiętaj o profilaktyce

Niestety, ale bardzo często do zatkanego zlewu przyczyniamy się my sami. Należy zatem unikać wylewania do zlewu fusów od kawy, liściastej herbaty, a nawet tłuszczu. Ponadto stosowanie zbyt często środków zawierających wodorotlenek sodu, może przyczynić się do krystalizacji osadów. Wtedy przez przypadek możemy doprowadzić do o wiele gorszych konsekwencji, a mianowicie uszkodzenia całych rur.

Przeczytaj również: Naprawa zatkanego zlewu